а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

читливо

Вид збор: Прилог
Ранг: 44909
читлив
Англиски: legibile, readable
Примери:
Тука беше сѐ јасно и читливо напишано.
Пишува читливо.