а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

читлив

читливи
Вид збор: Придавка
Ранг: 11088
Што може лесно да се чита.
Англиски: legible
Примери:
читлив ракопис
читлив потпис