а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

чоиче

Види и: чоја (ж.)
Вид збор: Именка, среден род
чоја
Англиски: felt
Употреба: Деминутив , Хипокористика
Изведенки
чоичка ж.
дем. и хип.