а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

чојар

мн. чојари
Вид збор: Именка, машки род
Оној што произведува или продава чоја.
Англиски: felt maker
Изведенки
чојаџија м.
мн. чојаџии