а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

чунче

мн. чунчиња
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 26821
чун, чамче
Англиски: boat
Употреба: Деминутив