а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

шаренолик

шареноликиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 22799
Што има шарен лик, што се појавува во различни форми.
Англиски: manifold
Примери:
шаренолика програма
Изведенки
шареноликост ж.