а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

шмеќарија

мн. шмеќарии
Вид збор: Именка, женски род
Добро смислена измама, лукавство, махинација.
Англиски: plot
Изведенки
шмеќарлак м.
шмеќарлаци
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК