а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

шприцер

мн. шприцери
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 20350
Чаша вино со сода.
Германски: Spritzer Албански: verë me sodë, shpricer
Употреба: Гастрономија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи