а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

шуруп

мн. шурупи
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 55224
сируп
Англиски: syrup Турски: şurup
Употреба: Разговорно