ѓаволица

мн. ѓаволици
Вид збор: Именка, женски род
Немирна, палава млада жена.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК