ѓаволов

Види и: ѓавол (м.)
ѓаволовиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 33604
Што се однесува на ѓавол.
Англиски: devil's
Примери:
ѓаволов ученик
FlexiMac
 менување на македонски глаголи