ѓомлезе

Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 56343
ѓомлезец
Турски: gözleme Албански: brumë me miell misri
Употреба: Гастрономија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК