ѕвездолик

ѕвездолика
Вид збор: Придавка
Ранг: 37092
Што личи на ѕвезда.
Англиски: star-shaped
Примери:
Ѕвездолики снегулки.
Насреде беа ископани ѕвездолики леи.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК