ѕитче

Види и: ѕид (м.)
мн. ѕитчиња
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 18042
ѕид
Англиски: wall
Употреба: Деминутив
Примери:
ниски, тенки ѕитчиња
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК