а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

језуит

Види и: езуит (м.)
мн. језуити
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 18476
езуит
Англиски: Jesuit
Употреба: Црковен термин
Изведенки
језуитски прид.
језуитскиот
езуитски
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК