а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ќеиф

Види и: ќеф (м.)
Вид збор: Именка, машки род
ќеф
Англиски: pleasure
Изведенки
ќејф м.
ќејфот, ќејфов
FlexiMac
 менување на македонски глаголи