ќерпич

мн. ќерпичи
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 15372
непечена тула
Англиски: clay brick Турски: kerpiç
Употреба: Архитектура и градба
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК