ќоравост

Вид збор: Именка, женски род
Состојба на ќорав.
Англиски: blindness
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК