ќорле

мн. ќорлевци
Вид збор: Именка, машки род
ќорчо
Англиски: blind
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК