а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

џагорење

Види и: џагор (м.)
(едн.) џагорењето
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 45825
џагор
Изведенки
жагорење ср.
(едн.) жагорењето
FlexiMac
 менување на македонски глаголи