а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

џагор

(едн.) џагорот
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 6718
Врева од гласови.
Англиски: noise
Изведенки
жагор м.
(едн.) жагорот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи