Синоними за 'аба':

аба (ж.)
[ а-ба ]
види:
Толковник
Б. Конески
Правописен
синоними:
пртеница (ж.), шајак (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК