Синоними за 'абдоминален':

абдоминален (прид.)
[ а-бдо-ми-на-лен ]
види:
Толковник
синоними:
стомачен (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК