Синоними за 'абецеда':

абецеда (ж.)
[ а-бе-це-да ]
види:
Толковник
синоними:
алфабет (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК