Синоними за 'абецеден':

абецеден (прид.)
[ а-бе-це-ден ]
види:
Правописен
синоними:
алфабетски (прид.), основен (прид.), прв (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК