Синоними за 'аларм':

аларм (м.)
[ а-ларм ]
види:
Толковник
синоними:
тревога (ж.), штрек (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК