Синоними за 'ангина':

ангина (ж.)
[ а-нги-на ]
види:
Толковник
синоними:
грлобол (м.)
колокации:

анаграми:
нагани
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК