Синоними за 'ангора':

ангора (ж.)
[ а-нго-ра ]
види:
Толковник
синоними:
ангорка (ж.)
анаграми:
рогнаа
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК