Синоними за 'ангорка':

ангорка (ж.)
[ а-нго-рка ]
види:
Толковник
синоними:
ангора (ж.)
анаграми:
ногарка
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК