Синоними за 'андроген':

андроген (прид.)
[ ан-дро-ген ]
синоними:
машкудански (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК