Синоними за 'ајдучица':

ајдучица (ж.)
[ а-јду-чи-ца ]
види:
Б. Конески
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК