Синоними за 'бегол':

бегол (прид.)
[ бе-гол ]
види:
Толковник
синоними:
краткотраен (прид.), моментален (прид.), површен (прид.)
колокации:

анаграми:
бегло
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК