Синоними за 'беспокои':

беспокои (несв.)
[ бе-спо-ко-и ]
види:
Толковник
синоними:
успокои (св.)
антоними:
успокои (св.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК