Синоними за 'биринџија':

биринџија (м.)
[ би-рин-џи-ја ]
види:
Толковник
синоними:
првенец (м.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК