Синоними за 'бирократизам':

бирократизам (м.)
[ би-ро-кра-ти-зам ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК