Синоними за 'бистрота':

бистрота (ж.)
[ бис-тро-та ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
бистрина (ж.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК