Синоними за 'благозвучен':

благозвучен (прид.)
[ бла-го-зву-чен ]
види:
Толковник
синоними:
убав (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК