Синоними за 'вагабондира':

вагабондира (св. и несв.)
[ ва-га-бон-ди-ра ]
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК