Синоними за 'вагонетка':

вагонетка (ж.)
[ ва-го-нет-ка ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК