Синоними за 'водостопанство':

водостопанство (ср.)
[ во-до-сто-пан-ство ]
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК