Синоними за 'вожд':

вожд (м.)
[ вожд ]
синоними:
водач (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК