Синоними за 'воздржлив':

воздржлив (прид.)
[ воздржлив ]
види:
Толковник
синоними:
воздржан (прид.), резервиран (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК