Синоними за 'врапит':

врапит (прид.)
[ вра-пит ]
види:
Толковник
синоними:
пргав (прид.)
анаграми:
патрив
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК