Синоними за 'гарантира':

гарантира (св. и несв.)
[ га-ран-ти-ра ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
подврзе (св.)
колокации:

анаграми:
гарнираат, гранатира, рангираат
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК