Синоними за 'грозница':

грозница (ж.)
[ гроз-ни-ца ]
види:
Толковник
синоними:
треска (ж.)
колокации:

анаграми:
згорница
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК