Синоними за 'далаверџија':

далаверџија (м.)
[ да-ла-вер-џи-ја ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
интригант (м.), сплеткар (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК