Синоними за 'даскалува':

даскалува (несв.)
[ да-ска-лу-ва ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК