Синоними за 'департман':

департман (м.)
[ де-пар-тман ]
види:
Толковник
синоними:
област (ж.), околија (ж.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК