Синоними за 'дејание':

дејание (ср.)
[ де-ја-ние ]
види:
Други речници
синоними:
акт (м.), чин (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК