Синоними за 'дневничар':

дневничар (м.)
[ дне-вни-чар ]
види:
Толковник
синоними:
пролетер (м.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК